Form Doldurun
X
Form Doldurun Sizi Arayalım
Akaryakıt alımları KolayYakıt ile kontrol altında!
bp
sag dönüş
sol dönüş
alt left dön
son

Yakıtmatik Nedir?

Akaryakıt denetim sistemi olan Yakıtmatik, nakit veya kredi kartı ile ödeme yapmadan, yakıt alımını sağlayan bir uygulamadır. Fiş veya fatura almaya gerek duymadan dolum ve araç tüketim bilgileri elektronik ortamda kaydedilir. Akaryakıt kontrolünü sağlamak için limitleme özelliği bulunur. Yakıt alım anındaki zamana göre kilometre takibi basit ve güvenli bir şekilde yapılır. Yakıtmatik sistemi ile hangi aracın hangi istasyondan ne kadar, hangi kilometrede, ne tür yakıt aldığı tespit edilir. Ayda 3 kez bu bilgileri içeren raporlama müşteriye sunulur.
Yakıtmatik Sistemi sayesinde akaryakıt fişi biriktirmeye gerek yoktur. Tüm bilgiler sistemde muhafaza edilir.

Yakıtmatik Nasıl Kullanılır?

Yakıtmatik Sistemi, kullanıcıya kolay kullanım sağlar. Yakıtmatik sistemi bulunan araç akaryakıt istasyonuna geldiğinde, üzerinde yakıtmatik yazan pompa ile dolum işlemini gerçekleştirir. Pompa araç deposuna girdiği anda, sistem eşleştirme yapar ve dolum işlemi başlar. Araç dolum bilgileri yakıtmatik sistemine yüklenir. Müşteri istediği zaman bu bilgilere ulaşabilir.

Yakıtmatik Kurulumu ve Ekipmanları

Yakıtmatik Sistemi, her araç için bulunan özel ekipmanların montajıyla gerçekleşir. Kurulumu oldukça basittir. Yakıtmatik Sistemi için araca monte edilen ürünlere herhangi bir ücret ödenmez. Bu sistem aracın performansına kesinlikle zarar vermez.

Yakıtmatik Cihazları

Yakıtmatik’in farklı ihtiyaçlara cevap vermek için filokart, halka ve vıu olmak üzere 3 modeli bulunur.

FİLOKART: Montaja ihtiyaç duymaksızın, kart şeklinde kullanılır. Bu sistemle litre, plaka, yakıt türü, istasyon, tarih ve saat bilgilerine kolayca ulaşılır.

HALKA: Aracın deposuna monte edilen bu sistem sayesinde araç; litre, plaka, yakıt türü, istasyon, tarih ve saat bazında kontrol edilebilir.

VIU: Araç deposuna monte edilir ve bir kablo ile aracın kilometre sayacına bağlanır. Bu sistemde kullanıcılar diğerlerine artı olarak kilometre bilgilerine de ulaşabilir.

Yakıtmatik’in Avantajları Nelerdir?

Yakıtmatik Sistemi, aracın akaryakıt harcamasının kontrolünü sağlar. Zamandan ve paradan tasarruf sağlayan sistem, filo sahibi ile sürücü arasında çıkabilecek anlaşmazlıkları da önler. Akaryakıt dolumu sonrasında ödeme yapmak için araçtan inerek zaman kaybetmenizi ortadan kaldırır. Sistemde bulunan kayıtlı bilgiler sayesinde yanlış dolum ihtimalini önler. Akaryakıt ödemesini tek bir sistem üzerinden yaparsınız.

Yakıtmatik kurulu istasyonlarda müşterilerin tüm bilgileri güvenli bir şekilde muhafaza edilir.