Form Doldurun
X
Form Doldurun Sizi Arayalım
Akaryakıt alımları KolayYakıt ile kontrol altında!
bp
sag dönüş
sol dönüş
alt left dön
son

Taşıtmatik sistemi nedir?

Taşıtmatik sistemiyle, akaryakıtınızı aracınızdan çıkmadan alıp, ikmal sırasında herhangi bir ödeme yapmaksızın akaryakıt giderlerinizi tam olarak kontrol altına alabilirsiniz.

Taşıtmatik Sistemi nasıl çalışıyor?

Filonuza ait aracın plakası, kullandığı akaryakıt cinsi Taşıtmatik sistemine kaydedilir. Bu bilgileri içeren taşıt programlama ünitesi, depo anteni aracın akaryakıt deposu girişine monte edilir. Depo anteni, Taşıt Programlama Ünitesi’nin pompa tabancasında bulunan alıcıyla bilgi alışverişi yapmasını sağlar.

BP İstasyonu’na gelen sürücü, üzerinde Taşıtmatik logosu bulunan pompaya aracını yanaştırır. Pompa depoya yerleştirildiğinde sistem aracı otomatik olarak tanır. Böylece taşıtla ilgili daha önceden kaydedilmiş tüm bilgiler sistemin belleğine aktarılır ve sistem taşıtı tanıdığından akaryakıt alımı otomatik olarak gerçekleşir. Tabanca depodan çıkarıldığında dolum işlemi otomatik olarak durur.

Akaryakıt alımının ardından yazar kasa bilgi fişi sistemden otomatik olarak çıkar. Bu fişi alan sürücü, hiçbir ödeme yapmadan, herhangi bir fatura almadan ve vakit kaybetmeden yoluna devam eder.

İhtiyacınız doğrultusunda size önereceğimiz 2 farklı ünitemiz bulunmaktadır.

 

1. Pasif Kit ( PK )

Aracınızın bilgilerini içeren pasif kit ve ucundaki depo anteni akaryakıt deposu girişine monte edilir. Depo Anteni, Pasif Kit ‘nin pompa tabancısında bulunan alıcı ile bilgi alışverişi yapmasını sağlar.

2. Anahtarlık ( A )

Aracınızın bilgileri resimde gördüğünüz anahtarlığa yüklenir. Yakıt alımınız sırasında anahtarlığınızı pompa görevlisine vererek aracınızı sisteme tanıtırsınız. Bu ürünümüzü daha çok firma sahiplerine tavsiye etmekteyiz.

 

BP Taşıtmatik’in Avantajları

% 100 Filo Yönetimi

Taşıtmatik sistemi ile akaryakıt giderlerinizi tam kontrol sağlarsınız. Filonuzun toplam yakıt tüketimini, bu tüketimi hangi periyodlarda yapmış olduğunu takip edebileceksiniz. Filonuzun aylık harcadığı akaryakıt miktarını bilirsiniz. Belli bir zaman diliminde ortalama tüketim miktarını kesin olarak görürsünüz.

Hatalı Yakıt Alımına Son

Taşıtmatik sistemi ile filonuzun hatalı ürün alma ihtimali ortadan kalkar. Sistem aracınızın hangi ürün kullandığını bilir, aracınızı pompada tanır ve yanlış ürün ikmali engeller.

Raporlama

Araçlarınızın akaryakıt alımıyla ilgili ihtiyacınız olan tüm bilgiler faturayla birlikte bir rapor halinde size gönderilir. Bu sayede filonuzu kolaylıkla yönetebilirsiniz.

Yaygın İstasyon Ağı

Taşıtmatik ihtiyacınız olan heryerde! BP’nin yaygın istasyon ağıyla Türkiye çapındaki tüm istasyonlarda Taşıtmatik sistemini bulabilirsiniz.

Tek Fatura İmkanı

Filonuzun tüm akaryakıt alımları için tek bir fatura alırsınız. Sistemden otomatik olarak aktarılan akaryakıt alımınıza ait bilgiler periyodlar halinde faturalanacaktır.

Akaryakıt Ödemelerinizde En Güvenli Yol

Taşıtmatik sistemi sürücüye avans vermek, kredi kartı kullanmak, nakit ödeme yapmak, fatura yazdırmak, masraf fişi hazırlamak gibi alışılagelmiş yapılan ödeme şekilleri ortadan kaldırılmıştır.

Otomatik Ödeme İmkanı

Faturalarınızın ödemeleri banka hesabınızdan otomatik olarak yapılır. Zaman ve enerji kaybından kurtulursunuz.

Muhasebe İşlemlerinizde Kolaylık ve Zaman Kazancı

Muhasebeniz birikmiş yüzlerce akaryakıt fişini tek tek kaydetmekten kurtulur, muhasebe kayıtlarının tutulmasında büyük kolaylık yaşarsınız. Filonuza ait araçlarınızın tüketim raporlarının kullanmakta olduğunuz muhasebe sistemine entegrasyonu otomatik olarak yapıldığından bu operasyon, size zaman kazandıracak ve tam kontrol sağlayacaktır.

Limitlendirme

Araçlarınızın sizin belirleyeceğiniz dönemlerde TL veya LT bazında ne kadar yakıt alabileceğine karar verebiliyor olacaksınız.