Taşıt tanıma sistemi nedir? Avantajları nelerdir?

İster bireysel ister kurumsal; günümüzde hemen herkesin hizmet satın alırken baktığı üç temel özellik var: Tasarruf, hız ve teknoloji. Bir hizmet, kullanıcılarına teknoloji, hız ve kolaylık sağlıyorsa, üstüne üstlük bir de tasarrufluysa tercih edilip yaygınlaşmaması neredeyse imkansız. İşte taşıt tanıma sistemi, tam olarak böyle bir hizmet. Siz de dilerseniz aile dilerseniz şirketinizin araçları için hemen teknoloji odaklı bu sisteme dahil olabilir; taşıt tanıma sisteminin avantajlarından ve üyelere özel fiyatlarından hemen şimdi yararlanmaya başlayabilirsiniz. 

Peki nedir bu taşıt tanıma sistemi, dediğinizi duyar gibiyiz. Taşıt tanıma sistemi kişi ve şirketlerin; sahip oldukları araçların ne zaman, nerede, ne kadar yakıt aldıklarını plaka bazında görüntülemek, online olarak raporlamak ve denetlemek; gerekirse araçlara yakıt limiti veya lokasyon sınırı getirmek ve üyelere özel, avantajlı kampanya ve indirimlerden faydalanmak için kullandıkları bir sistem. Bu hizmet sayesinde, sisteme tanımlanmış olan araçların sürücüleri akaryakıt istasyonunda para veya kart alış-verişi yapmadan, fatura veya slip beklemeden yakıtını alıp yoluna devam ediyor. İstasyonlar, sisteme tanımlı aracı; akaryakıt deposunun girişine takılan akıllı kit veya araç sürücüsüne verilen anahtarlık ya da kart sayesinde tanıyor. İster aile ister şirket araçları için kullanabileceğiniz taşıt tanıma sisteminde yapmanız gereken tek şey araç veya araçlarınızın plakasını sisteme tanımlamak ve kargo yoluyla adresinize gönderilen akıllı kit, kart veya anahtarlığı aktive etmek. Taşıt tanıma sistemi avantajları ve fiyatlarıyla tasarruf etmenizi sağlarken teknolojisiyle hayatınıza konfor, hız ve kolaylık getirecek. Gelin bu akıllı  sistemin avantajlarına daha detaylı bakalım. 

Tüm hakimiyet sizde!

Taşıt tanıma sistemi şirket bünyesindeki tüm araçların takip ve kontrolünün tek bir sistem üzerinden anlık olarak yapılmasını sağlar. Bu sayede tüm araçlarınızın ne zaman, nerede olduğunu; hangi istasyondan ne kadar yakıt aldığını anlık olarak görebilir, tüm araç filonuzu etkin, hızlı ve pratik bir şekilde yönetebilirsiniz. İnternetin olduğu her yerde sistemin kontrol paneli üzerinden araç hareketlerini, indirim tutarlarını ve yakıt satın alımları görebilir, verileri anlık olarak veya geçmişe dönük raporlayabilirsiniz. 

Akaryakıttan tasarruf ettiren sistem

Taşıt tanıma sisteminin avantajlarından biri de hangi aracın kaç kilometrede ne kadar yakıt harcadığını görerek araç ve rota tercihlerinizi bu veriler ışığında yapmanızı sağlaması. Ayrıca bu akıllı sistem sayesinde araç sayınız ve aylık akaryakıt alımınız oranında şirketinize özel olarak tanımlanan fiyatlardan, kampanya ve indirimlerden faydalanır; böylelikle akaryakıt giderlerinizden tasarruf ederek satın alırken kazanmanın avantajını yaşarsınız.  

İçiniz de kafanız da rahat!

Teknolojinin ve dijital veri aktarımının etkin bir şekilde kullanıldığı taşıt tanıma sisteminde ayrıca filonuzdaki araçlar için saatlik, günlük, haftalık ve aylık tüketim limitleri belirleyerek hem bütçe kontrolü sağlamış hem de amaç dışı kullanımı önlemiş olursunuz. Plakalara özel olarak tanımlanmış olan akıllı kart, anahtarlık ve kitlerle; tanımlı plaka haricinde hiçbir araç için işlem yapılamaz. Taşıt tanıma sisteminin avantajlarından biri olan bu özellik akaryakıt giderlerinizi anlık olarak takip etmenize imkan tanırken harcamalarınızı güvence altına alarak aklınızın da içinizin de rahat etmesini sağlar. 

Ayrıntılarda boğulmaya son!

Taşıt tanıma sisteminin iş süreçlerinize getireceği kolaylık ve pratiklik sayesinde fiş toplama, sisteme girme, muhasebeleştirme gibi enerjinizi ve zamanınızı alan detaylar geçmişte kalır. Hangi aracınızın ne zaman, nerede, ne kadar yakıt aldığı online sisteme anında düştüğü ve yaptığınız satın alma ayda iki kez faturalandığı için idari ve muhasebeye dair tüm süreçleriniz rahatlar. Size de akaryakıt alımlarınızı dilediğiniz yerden tüm ayrıntılarıyla görüntülemek, raporlamak ve analiz etmenin kolaylığını yaşamak kalır.