Kolay Yakıt'ın Filo Yönetim Sistemlerindeki Rolü

Türkiye İstatistik Kurumu'nun verilerine göre ülkemizde trafiğe kayıtlı araç sayısı, 2021'in ocak ayı itibarıyla 24 milyon 256 bin 741. Bu rakamın yaklaşık 4 milyonunu ise şirket araçları oluşturuyor. Yani şu anda trafikteki araçların %16'sı şirketlere ait. Firmaların üretim ve operasyon hacmi büyüdükçe parkurundaki araç sayısı da artıyor. Bu durum bir süre sonra filo yönetimi ve takibini oldukça zorlaştırıyor. Filo yönetimi nedir sorusunun yanıtı tam da bu noktada devreye giriyor. Filo yönetimini temelde; işletmelerin sahip olduğu, ticari amaçlarla kullanılan araçların finansal, operasyonel ve teknik açıdan denetim ve kontrolünü sağlayan sistem olarak tanımlayabiliriz. Şirketler taşıt tanıma ve takip sistemi gibi çeşitli yönetsel araçlar sayesinde filo yönetimi yaparak sahip oldukları araç parkurunun denetimini güvenli, kolay ve hızlı bir şekilde gerçekleştirebiliyor. Filo yönetimi ile işletme varlıklarının nasıl kullanıldığı anlık raporlamalarla takip edilip incelenebiliyor; tek tuşla operasyon akışında değişiklikler yapılabiliyor; böylelikle zaman, işgücü ve para kaybının önüne geçilmiş oluyor. Filo yönetimi nedir, sorusunu yanıtladıktan sonra gelin, filo yönetiminin ayrılmaz bir parçası olan BP Taşıtmatik Kolay Yakıt'ın ne olduğuna, sistemdeki rolüne ve önemine bir göz atalım. 

BP Taşıtmatik Kolay Yakıt'la filonuz da bütçeniz de kontrol altında!

BP Taşıtmatik Kolay Yakıt temelde, BP'nin filolara özel geliştirdiği bir otomasyon sistemi. Bu sistem sayesinde filonuzdaki sürücüler araçtan inmeden, ikmal sırasında herhangi bir ödeme yapmadan, fiş veya faturayla uğraşmadan kolay ve hızlı bir şekilde yakıt alabiliyor; sizse tüm bu alımlardan anında haberdar oluyor, yakıt giderlerinizi tek tuşla ekrana getirip raporlayabiliyor ve yönetebiliyorsunuz. Üstelik BP Taşıtmatik Kolay Yakıt'ın KOBİ, mikro işletme ve filolara özel esnek ödeme seçenekleri, vade opsiyonları ve kampanyalarından yararlanıyor, akaryakıt alımında karlı çıkıyorsunuz. Kolay Yakıt'ın mobil aplikasyonuyla araçlarınızın nerede, ne zaman, ne kadar yakıt aldığını görmenin yanı sıra şirketinize özel kampanya ve indirimlerle elde ettiğiniz tasarruf miktarını da cep telefonunuzdan anında görüntüleyebiliyorsunuz. 

Kolay Yakıt'la güvenli ve hızlı yakıt alımı 

Filo yönetimi hizmetlerinde işletmelere, özellikle yakıt satın alma sürecinin denetim ve kontrolünde büyük bir kolaylık sağlayan BP Taşıtmatik Kolay Yakıt'ın güvenli ve akıllı otomasyon sistemi, tanımadığı hiçbir araca yakıt vermiyor. Böylelikle kullanıcı istismarlarının ve istenmeyen harcamaların da önüne geçmiş oluyorsunuz. BP Taşıtmatik Kolay Yakıt'ın filo yönetimi hizmetlerindeki etkin rolü bununla da sınırlı değil. Filonuza ait bilgiler tüm ayrıntılarıyla akıllı otomasyon sistemine kayıtlı olduğundan BP istasyonları hangi aracınızın hangi tür yakıt kullandığını biliyor; aracınızı pompada tanıyor. Böylelikle sürücüler değişse bile hatalı yakıt alma riski ortadan kalkıyor. BP'nin yaygın istasyon ağı filonuzun güvenli, doğru, hızlı ve kontrol edilebilir bir şekilde yakıt almasına imkan tanıyor. 

Teknoloji ve konfor bir arada

BP Taşıtmatik Kolay Yakıt'ın teknolojinin etkin bir şekilde kullanıldığı akıllı sistemi sayesinde filonuzdaki araçların akaryakıt alımlarına dair günlük, haftalık ve aylık verilere bilgisayarınızdan veya Kolay Yakıt aplikasyonu ile cebinizden kolayca ulaşabiliyorsunuz. Yapmanız gereken tek şey Kolay Yakıt'ın web sitesi üzerinden sisteme kayıt olup Kolay Yakıt aplikasyonunu cebinize indirmek. Filo yönetimi sürecinizi epey kolaylaştıracak olan Kolay Yakıt aplikasyonu ile araçlarınızın tüketim verilerini raporlayabiliyor; borç-alacak bilgilerinizi içeren cari ekstrenizi ve faturalarınızı anlık olarak görüntüleyip dilerseniz sisteme kayıtlı e-posta adresinize gönderebiliyorsunuz. Ayrıca yine Kolay Yakıt'ın kullanıcı dostu aplikasyonu üzerinden istediğiniz araç veya departmana özel limitler (bölge limiti, zaman limiti, TL ya da litre üzerinden yakıt limiti gibi) tanımlayarak satın alma süreçlerini kontrol edip yönetebiliyorsunuz. Ve en önemlisi tüm bu süreçte aklınıza takılan bir şey olursa 7/24 hizmet veren Kolay Yakıt Müşteri Hizmetleri'ni arayarak destek alabiliyorsunuz. 

Vakitten de nakitten de tasarruf için...

Kolay Yakıt'ın konforlu sistemi muhasebe ve belgelendirme açısında da oldukça avantajlı. Bu akıllı otomasyon sisteminde sürücü ödeme yapmadığı için kredi kartı kullanmak, para üstü veya fatura beklemek gibi zaman kaybettiren süreçler yaşanmıyor. Sürücüler yakıtını alıp yoluna vakit kaybetmeden devam ediyor. Yakıt alımlarınız sonucunda şirketinize, belirlenen periyotlarda tek bir faturayla kesiliyor. Böylelikle idaresel, operasyonel ve muhasebeye dair süreçleriniz sadeleşiyor;   vakitten de işgücünden de tasarruf ediyorsunuz. Ayrıca filo yönetimi hizmetlerinin önemli bir parçası olan BP Taşıtmatik Kolay Yakıt'ın işletmenize özel olarak sunduğu ödeme seçenekleri, kampanya ve indirimlerle vakitten olduğu kadar nakit açısından da kazançlı çıkıyorsunuz.