Form Doldurun
X
Form Doldurun Sizi Arayalım
Akaryakıt alımları KolayYakıt ile kontrol altında!
bp
sag dönüş
sol dönüş
alt left dön
son

AutoMatic Nedir?

AutoMatic, şirket araçlarının Türkiye’deki akaryakıt istasyonlarından herhangi bir ödeme yapmadan akaryakıt dolumu gerçekleştirdikleri sistemdir. Filo Yönetim Sistemi de denilen uygulamada araçların yakıtlarını limitler dahilinde kontrollü olarak alması mümkündür.

AutoMatic Nasıl Çalışır?

Araç bilgilerinin bulunduğu Taşıt Kimlik Ünitesi, araçlara monte edilir. Bu ünite akaryakıt dolum esnasında pompa ile haberleşerek, araç bilgilerini istasyon otomasyon sistemine aktarır. Üzerinde Taşıt Kimlik Ünitesi bulunan aracın akaryakıt dolum işlemini gerçekleştirmesiyle sistem aktif hale gelir. İstasyonda AutoMatic yazan pompanın aracın deposuna yerleştirilmesi ile haberleşme başlar. Araç bilgileri depo anteni vasıtasıyla, İstasyon Kontrol Ünitesine aktarılır. Bilgiler eşleştiği takdirde dolum işlemi gerçekleşir.

Dolum işlemi bittikten sonra, doluma ait bilgiler (litre, birim fiyat, ürün cinsi, tarih, saat, taşıt plakası, kilometresi, vs..) İstasyon kontrol ünitesi hafızasına alınır ve tüm bu bilgileri içeren bir dolum fişi otomatik olarak yazıcı tarafından basılır ve bilgi amaçlı sürücüye verilir. Bu fiş, fatura yerine geçmez. Sadece bilgi amaçlıdır. Bu bilgiler istasyonda bulunan bir bilgisayara aktarılır.

Akaryakıt dolum bilgilerinin bulunduğu fatura ve raporlar PTT/Kargo yolu veya e-mail ile müşteriye gönderilir. Bilgisayarlara kaydedilen bilgiler genel merkeze iletilir. Faturanın aslı PTT/Kargo ile Fatura görüntüsü ve Fatura Detay Raporları müşterinin belirlediği e-mail adreslerine her 15 günde bir gönderilir.

Müşteriler ödemelerini hesap açtırdıkları bankalara yapar. Son ödeme gününde banka hesabında fatura tutarına yeterli para / kredi olduğu sürece herhangi bir faiz alınmaz.