Form Doldurun
X
Form Doldurun Sizi Arayalım
Akaryakıt alımları KolayYakıt ile kontrol altında!
bp
sag dönüş
sol dönüş
alt left dön
son

Araç Takip Sistemi Nedir?

Araç Takip Sistemi, araçların GPS uyduları aracılığıyla 7/24, internete bağlı bir bilgisayar, akıllı telefon, tablet vs. üzerinden takip edilmelerine olanak veren sistemdir. Özel yazılımlardan oluşan bu sistem sayesinde araçlar haritalar üzerinden hem anlık hem de geçmişe dönük olarak izlenebilir. Araç Takip Sistemi kullanan araçların yol güzergahları, durakladıkları yerler, hızları ve bekleme süreleri kolayca tespit edilebilir. Tüm bu veriler kayıt altına alınarak istenildiğinde raporlama yapmak mümkündür.

Araç Takip Sistemi Nasıl Çalışır?

Özel yazılımlardan oluşan Araç Takip Sistemleri; GPS, GSM/GPRS, sayısal haritalar ile birlikte kullanılır. Mobil veri cihazları araçlara monte edilir ve GPS uydularından aldıkları bilgileri GSM/GPRS şebekesi üzerinden kontrol ve iletişim merkezine aktarırlar. Bu bilgiler, sistem içerisinde bulunan özel yazılımlar sayesinde toplanarak veri bankasına yüklenir. Araç Takip Sistemi kullanıcıları, internete bağlı bir bilgisayar, akıllı telefon, tablet vs. üzerinden araçları hem anlık hem de geçmişe dönük olarak izleyebilir.

Araç Takip Sisteminin Avantajları Nelerdir?

İş dışı araç kullanımının önüne geçerek yakıttan tasarruf sağlanır. Özel yazılımlar sayesinde araçların bakım, onarım ve servis faaliyetleri kolayca takip edilir. Araç sürücülerinin nerede oldukları, hangi rotaları izledikleri, işe kaçta başladıkları ve bitirdikleri telefon görüşmelerine gerek kalmadan öğrenilir. 7/24 takip sistemiyle çalışanların performansları ölçülür ve bu doğrultuda verimlilik arttırılır.
Araç Takip Sistemi kullanan araçların kaybolması veya çalınması durumunda, vakit kaybetmeden aracın yeri tespit edilir. Sigorta şirketleri, Araç Takip Sistemi kullanıcılarına ek indirimler sunar.

Hangi Sektörlerde Kullanılır?

Araç Takip Sistemi; taşımacılık, sağlık, tarım ve hayvancılık, savunma sanayi, belediye uygulamaları, trafik, reklam, akıllı binalar ve finans gibi alanlarda yaygın olarak kullanılmaktadır.